Lock Screen Od czasu do czasu śledzę, poprzez jakie słowa kluczowe trafiają użytkownicy na mojego bloga. Tytuł tego wpisu  reprezentuje właśnie jedno z tych słów kluczowych. Obecnie na blogu istnieje tylko jeden wpis o Windows 8 i jestem świadomy tego, jakie informację są w nim zawarte ,a jakie nie. Dlatego postanowiłem opisać bardziej szczegółowo niektóre triki w Windows 8.

Dzisiaj opiszę jak zlikwidować ekran blokowania

lockscreen

Ktoś może uznać ,że ekran blokowania jest tylko zbędnym krokiem w trakcie boot-owania systemu. Sam ekran ma więcej sensu w urządzeniach tabletowych, gdyż właśnie na tym ekranie możemy dowiedzieć się czy otrzymaliśmy nowego e-mail, czy która jest godzina bez odnawiania całego systemu.

Okej a teraz do rzeczy.

Aby zablokować ekran wciśnij klawisz “Windows+C”. Zboczonego meni (charms) wybierz “wyszukiwanie”.

w8-02

W aplikacja znajdź “gpedit.msc” i kliknij na niego. Alternatywnie możesz wcisnąć “Windows+R” i wpisać “gpedit.msc”.

w8-03

Po uruchomieniu “Edytora lokalnych zasad grup” znajdź folder po lewej stronie “Szablony administracyjne” –> Panel Sterowania –> Personalizacja”.

w8-04

Potem dwa razy kliknij na “Nie wyświetlaj ekranu blokowania” albo jeżeli masz wersje angielską na “Do not display the lock screen”

w8-05

Z nowego okna wybierz “Włączone” i jesteś ustawiony. Wciśnij “Windows”+ L aby zobaczyć ,że ekran blokowania się już nie wyświetla . Zamiast tego  masz od razu ekran logowania.