Windows Live Writer staje się open source jako Open Live Writer Do tworzenia wpisów na blogu korzystam z programu Windows Live Writer. Istnieje jednak pewien problem. Ten program jest stary.

Gdy aktualizowałem system do Windows 10 miałem obawę, ze ten program przestanie działać. Na szczęście tak na razie nie jest, ale ten dzień nadejdzie.

Do pisania wpisów na blogu nie znalazłem dobrych alternatyw. Co prawda teraz zmodyfikowany silnik MiniBlog pozwala mi edytować wpisy na blogu przez stronę WEB na żywo to wciąż brakuje mi w nim kluczowych funkcji.

image

Dodawanie obrazków i zmiana ich rozmiarów jest jedną z tych rzeczy, które są mi potrzebne przy tworzeniu wpisów.

Windows Live Writer rządzi, ale szkoda patrzeć jak on powoli umiera.

Na szczęście nie jestem jedyną osobą, która uwielbia te oprogramowanie.

15 grudnia 2015 - dzięki społeczności i wielu osobom z Microsoftu jak Scott Hanselman program Windows Live Writer ożył ponownie jako program open source pod nazwą Open Live Writer

Windows Live Writer i Open Live Writer

Po lewej Open Source Writer. Po prawej Windows Live Writer

Działa on tak samo jak jego oryginalna wersja. Instalacja była dużo szybsza i wygodniejsza niż oryginalnego programowania. Z tego co pamiętam Windows Live Writer wymaga .NET 3.5 wiec trzeba go instalować wraz z nim.

Open Live Writer na razie nie ma tłumaczenia polskiego. Na chwilę obecną Open Live Writer nie obsługuje dodatków (a przynajmniej tak to wygląda nie próbowałem na siłe dodać dodatków z WLW”) .

Obie wersje programów wyglądają identycznie, ale na pewno Open Source Writer jest napisany innaczej. Czuć to. Czuć tą szybkość reakcji programu.

Wtyczki PreCode Snippet

Korzystałem z wielu dodatków ale obecnie jest mi potrzebny tylko jeden. PreCode Snippet pomaga mi dodawać odpowiednio po formatowany kod do bloga.

Na pewno ktoś niedługo napiszę podobnym plugin do Open Live Writera.

To jest rewolucja. Ten program, aż się prosi o pisanie super użytecznych wtyczek. Z tego co widzę na ich oficjalnej stronie to dzięki najnowszym biblioteką program ten będzie lepiej współpracował z blogger-em od Google. Widać ktoś w końcu rozwiąże problem WLW i blogger-a związany z białymi znakami.

Jeśli więc masz swojego bloga – zwłaszcza programistycznego Win…Open Live Writer jest doskonałym narzędziem.

Nie mogę się do czekać momentu gdy zostaną napisane dodatkowe wtyczki do wklejania kodu.

http://openlivewriter.org/

To jest bardzo dobra wiadomość pod koniec roku 2015.