Ikony Niektórzy uważają ,że Visual Studio 2012 jest najpiękniejszą wersją Visual Studio. Jeśli jednak uważasz inaczej możesz to poprawić.

Czarno białe ikonki kojarzą mi się z Amigą i Windows 3.11. Problem  nie polega na tym ,że są brzydkie. Ich bladość szkodzi produktywności, ponieważ wszystkie ikony prawie wyglądają tak samo.

Istnieją dwa dodatki do Visual Studio, które potrafią rozwiązać ten problem niestety z skutkami ubocznymi .

Pierwszy z nich to NiceVS. Naprawia on ikony w menu głównym.

http://visualstudiogallery.msdn.microsoft.com/a36021f0-770a-4258-854e-724e9d12b8a6?SRC=Home)

Trochę się uśmiałem, gdy po uruchomieniu Visual Studio zostałem zapytany czy lubię CapsLock-owe menu. Jestem zbyt leniwy na grzebanie w rejestrze.

image

Po tym dodatku Visual Studio wygląda całkiem ładnie. Ogólną kolorystkę Visual Studio zmienia ten dodatek.

image

Dodatek ten jednak zepsuł pewne ikony. Nie jest on  więc idealny.

image

Co możemy zrobić z ikonami w Solution Explorer?

image

Istnieje patch,  który wymaga zainstalowanej wersji Visual Studio 2010. Tak naprawdę to modyfikuje on dll-ki z ikonami pomiędzy wersją 2012 ,a 2010. Zamiana ikonek jest trudniejsze niż się wydaje.

Trzeba pobrać program z tej strony http://vsip.codeplex.com/

image

Program trzeba uruchomić w CMD z uprawnieniami administratorskimi. Program obsługuje dwa tryby extractmode i injectmode. W extractmode importujesz dll-ki z Visual Studio 2010 poleceniem “extract” ,a  w trybie inject robisz backup VS 2012 oraz modyfikujesz dll-ki VS 2012 z ikonami VS 2010.

image

Wszystko niby cacy ,ale zauważyłem ,że po instalacji tego dodatku straciłem możliwość podglądu  zawartości plików w Solution Explorer. VS także zgłaszał błąd ,że nie może znaleźć jakieś paczki.

image

Cofnięcie zmian nie przywróciło mi tego. Zamyślenie

Patrząc na wady obydwu dodatków myślę ,że jednak warto dać sobie spokój z ikonami i zaakceptować je takie, jakie są. Visual Studio 2014 będzie na pewno lepsze.