to OpenSzczerze ktoś powinien poważnie zastanowić się nad budową komunikatów błędów. To jest najgłupszy i najbardziej nie zrozumiały błąd, jaki mogłem otrzymać w imageprogramie SQL Management Studio.

Co gorsza, kiedyś w przeszłości też miałem ten problem i wiedziałem jak go rozwiązać ,a oczywiście z biegiem lat człowiek o tym zapomniał.

Dlatego zrobiłem o tym wpis ,aby mój odpowiednik z przyszłości wiedział jak rozwiązać ten problem. Podziękujesz mi potem stary.Puszczam oczko

W trakcie procesu dołączenia istniejącej baz danych ze strony Dot.NetNuke napotkałem się na taki problem.

image

Okej komunikat “Unable to open the physical file” zasugerował mi na początku ,że problem jest w tym ,że baza danych jest używana przez inny proces więc dlatego nie mogę jej dołączyć. Oczywiście po wyłączeniu IIS i Visual Studio wciąż ten problem występował.

Dlaczego więc SQL Server nie mogę dołączyć tej bazy danych ,a co lepsze mogę operować tą bazą w Visual Studio i w Web Matrix-ie.

image

Po dniu mozolnych prób doszedłem do wniosku ,że może problem polega na tym ,że “SQL Management Studio” nie jest uruchomiony z prawami administratora. Był to strzał w dziesiątkę.

image

Aby nie mieć taki cyrków na przyszłość postanowiłem stworzyć skrót, który domyślnie uruchamia ten program z prawami administratora.

Wystarczy kliknąć na skrót prawym przyciskiem myszki wybrać z menu “właściwości” ,a potem kliknąć na przycisk zaawansowane i zaznaczyć checkbox-a “uruchom jako administrator”.