Meta TagiNa przykład, jeśli chodzi o imię i nazwisko moje czy kogo innego . Pierwsze co się zgłasza to Facebook . Potem jest grupa, którą utworzyłem na facebook-u. Po tym, co zobaczyłem rozważam zmianę loginu na facebook-u albo usunięcie swojej grupy. Potem zgłasza się GoldenLine. Na końcu dopiero coś bardziej informującego  mojego przyszłego pracodawcę.

A gdzie jest mój blog .No cóż, jest on dopiero na 9 miejscu. Śmieszne ,ale wcześniej są nawet informacje o prezentacjach, które prowadziłem lata temu xD. Dalej są już tylko kolejni znajomi z Facebook-a.
Pomyślałem “, dlaczego”. Blog ma w adresie moje imię nazwisko i inne rzeczy więc o co chodzi. No cóż, może to wymaga czasu kto wie ,ale postanowiłem zbadać swój blog za pomocą dodatku do FireFox-a “SEO Doctor”.

Dodatek ten uświadomił mi , że na moim blogu w ogóle nie ma meta tagów , więc postanowiłem je dodać.

Dodawanie meta tagów

Tagi meta są bardzo ważne, jeśli chcesz uzyskać większy ranking w wyszukiwarkach, jak Google,yahoo,msn i tak dalej . Meta tag “description” jest najważniejszy z nich.

Meta tagi opisują  twoją stronę oraz mówią wyszukiwarkom o czym jest twoja strona. Dodanie tych tagów jest ważnym aspektem w SEO (Search Engine Optimisation).  Meta tagi pozwalają wyszukiwarkom zindeksować twoją stronę właściwie.

Aby dodać  tagi w bloggerze trzeba z edytować stronę . Wchodząc na “projekt” i “edytuj kod  HTML”. Dodaj na początku tagu <Head> coś w tym rodzaju.

<meta content='OPIS TUTAJ' name='description'/>
<meta content='SLOWA KLUCZOWE' name='keywords'/>
<meta content='AUTOR TUTAJ' name='author'/>

Uwaga !

Większość osób wypełnia swój opis tylko   słowami kluczowymi. Wyszukiwarki Google są bardzo inteligentne. Zamiast sobie pomóc, można sobie jeszcze zaszkodzić. To samo dzieje się z powtarzaniem słów kluczowych częściej niż 3 razy.
Jak można sprawdzić czy tagi zostały wypełnione  właściwie?

Można to sprawdzić na stronie http://www.seocentro.com/tools/search-engines/metatag-analyzer.html . Dla mnie okazało się to bardzo pomocne .O to screenshot mojej pierwszej próby wypełniania tagów.

Meta tagi

Jak widać tagi muszą być jakoś powiązane ze stroną. Nie mogę napisać w słowach kluczowych np. WPF, gdyż na chwilę obecną nie mam nigdzie takiego wpisu. Dla wyszukiwarki byłby to sygnał , że próbuje oszukać zawartość swojego blogu.