TwitterFeed Wczoraj czytając gazety w empiku natknąłem się na artykuł o tej aplikacji internetowej.

Gazety nie kupiłem ,ale treść artykułu zapamiętałem. To jeden z głównych powodów, dla których kocham empik. 

TwitterFeed jest to aplikacja, która za nas umieści wpisy z blogu na Facebook-a czy Twittera. Korzysta ona  ze źródła więc nie jest  dostosowana do konkretnego silnika blogowego czyli inaczej mówiąc działa dla każdego blogu np. dla bloggera. Swoje wpisy umieszczałem na Facebook już nie raz. Jestem ciekaw czy mogę zrobić to automatycznie.

Etap 1.

Jak w każdym serwisie internatowym najpierw musimy się zarejestrować.

twitterfeed_02

Adres e-mail będzie potwierdzać naszą tożsamość, a  hasło zabezpieczać wejście niepożądanych osób. Na koniec musimy podać CAPTCHA aby potwierdzić , że nie jesteśmy bootami.

Etap 2.

Mając już swoje konto musimy podać źródło, z którego aplikacja TwitterFeed będzie korzystała. Poniżej są też zaawansowane opcje jak:

  • częstość sprawdzania źródła
  • zawartość postu
  • format linku
  • styl wiadomości

twitterfeed_04

Co to jest źródło i jak go zdobyć? Najłatwiejszym  i  najbardziej uniwersalnym sposobem jest kliknięcie na subskrypcje w swoim blogu aby przejść do strony kanału, czyli właśnie źródła.

Etap 3.

W etapie określamy jakie usługi powinny korzystać z tej aplikacji. twitterfeed_05 Jak już wcześniej mówiłem zależy mi na facebook-u ,a samego Twittera nie posiadam, jak na razie. twitterfeed_06 Klikamy na “Connect with Facebook”.

twitterfeed_07

Potem zatwierdzamy uprawnienia aplikacji. Chociaż dostęp do moich informacji przez cały czas nie wygląda zachęcająco. Klikamy w poprzednim oknie na “ok”. Otrzymamy komunikat, że dana usługa jest już aktywna.

 twterr feed

Potem w menu “dashboard” możesz oglądać swoje  źródła i wymuszać na nich aktualizacje. To wszystko.

 update

Poniżej będzie znajdować się dowód , że ta aplikacja działa. Musiałem poczekać dzień ,ale automatyczny wpis się pojawił. Trzeba będzie to trochę dopracować.