Push on Tak jest panie i panowie ten blog, ten programistyczny ma 500 wpisów. Gdyby na początku ktoś mi powiedział, że ten prosty pomysł na bloga tak się rozwinie, to bym nie uwierzył. Były przerwy. Były wypalenia. Mimo to, ten moment się właśnie wydarzył.

Od 1 listopada po migracji na MiniBloga i moim powrocie na tym blogu były tylko 413 wpisy. Postanowiłem to nadrobić po moich ostatnich zawirowaniach życiowych. Jak na ironię nie miałem spokoju, ale uparłem się i udało mi się osiągnąć kolejny ważny poziom na tym blogu.

Jakie są więc plany na przyszłość? Co ostatnio zmieniłem?

Ostatnie zmiany na blogu

Ostatnio zmieniłem na blogu czcionkę na Noto Sans. Czcionka Segoe UI jest oczywiście czcionką komercyjną i może być używana na stronie tylko, jeśli użytkownik korzysta też z Windowsa. Postanowiłem więc to zmienić. Dając blogowi bardziej profesjonalny wygląd.

Push on

Zmieniłem też ikonki metro do każdego wpisu. Teraz są one generowane dynamicznie na poziomie serwera.  Nie jest to obrazek więc mam całkowitą kontrolę nad tłem i napisem pod ikonką. Jest to zdecydowanie krok do przodu. Musiałem oczywiście zmienić ikony ręcznie do każdego wpisu. Musiałem też ręcznie wybrać odpowiednie nowe ikony do każdego wpisu. Była to praca bardzo maszynowa, ale ze szczyptą determinacji się udało. Rezultat obecnie można zaobserwować.

Dalsze plany

Jestem świadomy tego, że nazwa mojego fanpage trochę zobowiązuje, więc zapewne ten blog przejdzie kolejną transformację. Niestety nie wiem czy to będzie w tym roku. Mam jednak ambitne plany i jestem świadomy tego, że moje cele będą wymagały lat. Ile dokładnie? Może z 5.

Ostatnio rozchorowałem się i przez miesiąc żyłem jak zombie. Muszę się zmierzyć z rzeczywistością. Wiem, że muszę trochę odpocząć, mimo iż dopiero co wróciłem do pisania wpisów na blogu.

Wiem, że chcecie więcej kursów. Dlatego jak tylko się zregeneruję, to wrócę do pisania kursu ASP.NET Core. Pisanie innych wpisów (nie z programowania) jest dużo łatwiejsze.

Fanpage “Jak programować”

Dziękuję za każde polubienie i udostępnienie. Przede mną dużo pracy, ale doceniam to, że mnie motywujecie do tego, co robię obecnie i w tym, co obecnie na tym blogu jest.

image5[1]

Chciałbym stworzyć stronę, gdzie będą kursy z różnych języków programowania, ale by to zrobić zapewne będę musiał odejść z pracy? Nie stanie się to w najbliższym czasie, bo lubię swoją pracę i dobrze jest dostawać pieniądze co miesiąc.

Jeszcze raz dzięki. Przyszłość jest świetlana, ale droga będzie długa.