C++ c# C

Specjalny znak “#” nie może być zakodowany w adresie url. Jak więc zmaksymalizować SEO pod tym kontekstem.

Co zrobić, gdy człowiek zdaje sobie sprawę ,że słowa kluczowe jak“C#” “C++” "i “C” dla Google mogą reprezentować ten sam kontekst.

 

image

Oczywiście nie chciałbym by ktoś szukający informacji o polimorfizmie w C++ znalazł taką informację u mnie ,ale pod kontekstem języka programowania C#. Brew pozorom ,ale na dłuższą metę blog traci na tym.

Kontekst szukanej informacji stał się ostatnim najważniejszym czynnikiem SEO.

Gdzie leży problem?

Oto link do kategorii C# na moim blogu.

http://www.cezarywalenciuk.pl/category/c.aspx

A oto link do tagu “C++”.

http://www.cezarywalenciuk.pl/?tag=/C%2b%2b

Jak widać mój blog za mnie zadecydował o usunięciu specjalnego znaku w C#. Natomiast C++ został zakodowany (hexadecimal) . Prawdopodobnie dlatego ,że wyrażenie C już jest zajęte przez C#. Teraz pytanie, jak taka prosta sprawa oddziałuje na SEO.

Ten problem nie jest aż tak drastycznych . Od czasu do czasu ktoś szuka zagadanie C++ i trafia na mojego bloga ,ale te przypadki mogę policzyć na dłoni.

Okej ,ale jak mogę rozwiązać ten problem. Oto lista opcji rozwiązania problemu ze słowem kluczowym “C#”.

  • csharp
  • c sharp
  • c%23 (hexadecimal code)
    • dla google ok ,ale dla człowieka nie koniecznie. Człowiek też jest czynnikiem SEO.
  • Bez użycia # więc Google zwróci wyniki “C”

Patrząc na inne blogi i serwisy powinien zmienić nazwę kategorii i tagów C# na “csharp”. Nie mam tutaj specjalnych znaków więc link jest czytelny. Z drugiej strony roboty Google i być może ludzie nie pomylą zawartość językowych C# z C++ lub C.

Dlatego, jeśli szukasz jakichś informacji o C# warto także spróbować wpisać w Google słownie języki programowania bez specjalny znaków jak np.“c-sharp“c plus plus”. Osobiście jednak tego nie polecam, gdyż w takim wypadku nie trafisz także na blogi używające wyrażania “C#”, chociażby w tytułach artykułów.