Live Writer Pierwszy dzień bloga ,a już 3 posty. He he Uśmiech

Jednak pisząc poprzedniego post-a zauważyłem , że standardowe meni do pisania w Bloggerze trochę się tnie przy dużej ilości tekstu.

 

Czy można ulepszyć sobie życie?. Ale i owszem czemu nie…, temu blogowi też należy się.

Gdzieś w moich poszukiwaniach, jak dodać program “Silverlight” do Bloggera natknąłem się na aplikację Microsoftu “Windows Live Writer”. Aplikacja ta ułatwia pisanie postów w przeróżnych blogach, nie tylko dla Bloggera. Aby zainstalować tę aplikację trzeba zainstalować pakiet “Windows Live” , jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by z tego całego pakietu wybrać tylko Writera. Instalkę można znaleźć na tej stronie http://explore.live.com/windows-live-writer-xp?mkt=pl-PL

Wybór programów z pakietów Windows Live

Wybór programów z pakietów Windows Live

Po instalacji podajemy adres bloga oraz login i hasło. Writer dostosuje się i nawet pobierze styl. W ten sposób pisanie postów jest bardzo wygodne. Interface Writera ma oczywiście ribbon-a i wygląda jak Word 2010.

interface

Wygląd programu Windows Live Writer

Muszę przyznać, że nawet prosta zakładka, umożliwiająca formatowanie obrazków jest pomocna.

Windows Live Writer posiada też dużą ilość dodatków, jak np. “VSPaste”, który umożliwia wstawienie kodu z Visual Studio.

kod visual studio

Plugin “VsPaste” w oknie dialogowym opcje dodatków

Oto test, poniżej dodałem kod z Visual Studio (niedomyślna kolorystka kodu jest zachowana).

  public partial class MainPage : UserControl { public MainPage() { InitializeComponent(); } 

Gorąco

Jak widać działa i nawet zachowuje niedomyślną kolorystkę mojego Visual Studio. Problem kolejny rozwiązany, a tak już się martwiłem, jakie to pliki css będę musiał dodać do pisania kodu, w moim ukochanym blogu.