Prelekcja Miałem okazje całkiem niedawno zrobić prezentacje na targach pracy IT w Warszawie. Dobrze było zobaczyć innych prelegentów IT jak Konrad Koksa. Mogłem też po raz kolejny zobaczyć mowę inspirującą Łukasza Jakubiaka, którą widziałem już 3 razy  w kolejnej przerobionej formie. Widziałem jego przemówienia na festiwalach inspiracji – konferencji koncentrujących się na jak sama nazwa wskazuje “inspiracji”.

Specjalnie na tą konferencje przygotowałem prezentacje  “Pułapki JavaScript” . Na targach pracy spodziewałem się początkujących programistów wśród publiczności i tak było. Inni prelegenci mieli trochę problem mówiąc o tematach zawansowanych.

Oto link do slajdów do tej prezentacji.

http://js.cezarywalenciuk.pl/

Jeśli chodzi o wrażenia. Jako prelegent widziałem dużą trudność w prezentowaniu kodu. Nie było projektora tylko trzy 24 calowe telewizory. Nauka dla mnie by pytać się o szczegóły techniczne prezentacji gdyż można prezentować na małych telewizorach dosyć oddalonych od publiczności.

W takich chwilach trochę żałowałem nie miałem tematu miękkiego/motywacyjnego. Takie temat nie wymagają slajdów – nawet komputera.  W końcu ktoś z publiczności poświecą swoje 30 minut to równie dobrze mógłby posłuchać o technikach przemawianiach - które znam z Toastmasters.

Moje prelekcja była przedostatnia i ucieszyłem się, że przed zamknięcie tego wydarzenia jednak ktoś przyszedł. Parę osób nawet mnie znało i porozmawiałem z nimi po prelekcji.

W tym roku nie miałem okazji przemawiać o programowaniu. Dlatego cieszę się, że mogłem wygłosić swoją prezentacje. Nauczyłem się czegoś nowego i też mi pokazało jak jako mówca nie powinno się być zależnym od swoich slajdów. Poczułem się zmotywowany by obudzić się z tej przerwy i starać się o zaproszenia na różne konferencje.

Na stoiskach mogłem porozmawiać z różnymi miłymi osobami. Najbardziej jednak spodobało mi się stoisko GoldenLine z sztucznymi mieczami.

image

Do zobaczenia następnym razem.