ToxicPogląd NR.1

Uwaga celem tego wpisu jest przedstawienie pewnego problemu. Wpis celowo jest napisany toksycznie.  Nie traktuj tego wpisu poważnie i nie staraj się wiązać mnie z nim, ponieważ ten wpis jest przeciwieństwem tego co bym chciał naprawdę robić i reprezentować. Jest to także chyba jedyny wpis, który zawiera przekleństwa.

Piąteczek !!!! Jak zawsze w piątek wszyscy odżywają po tygodniu szkoły, która niewiele uczy. Co będziesz robił w wolny weekend? Co ty robisz w wolnych chwilach?. Niektórzy wolny czas wykorzystują na przeglądanie obrazków w Internecie lub imprezowanie z ludźmi, dla których studia nie są żadną wymówką.

Weekend jednak znowu minął za szybko. W poniedziałek znowu trzeba iść do tego miejsca.

Wszystko robione jest w ostatniej chwili, bo strach odebrał ci siły. Nikt normalny nie nauczy się tak ogromnego materiału na egzamin, więc po co się uczyć. Lepiej skserować ściągi.

Tekst bazuje na wszystkich negatywnych treściach

ikmona Jeżeli zignorowałeś poprzednie ostrzeżenie to napiszę jeszcze raz.

Ten tekst był wzorowany na przykładowych treściach, jakie znalazłem w popularnych serwisach. Inspiracją do wpisu nie było mój własny gniew, tylko serwis“bogactwo.org’.

image

Serwis ten jest kolejny klonem ,ale w przeciwieństwie do innych serwisów on postanowił umieszczać tylko pozytywne motywujące treści.  Wtedy zadałem sobie sprawę ,a co z innym serwisami. Na co dzień tysiące osób w kółko przeglądają te same patologiczne treści.  Czy to dobrze?

Nie będę ukrywał ,że pierwsza część wpisu wcale nie odbiega od zawartości, którą ludzie przeglądają na co dzień. Nie traktuj tej zawartości poważnie.

Czujesz się źle, nic nie szkodzi ta osoba “X” mówiąc po młodzieżowemu ma bardziej zj#### życie. Umieść jego/jej zdjęcie w Internecie.

A słyszałeś (słyszałaś), że podobno jego dziewczyna jest gruba i ważny dwa razy więcej niż on. No coś ty.

A temu to dobrze, co za kujon i frajer. Nauka nie jest fajna. On się z choinki urwał.

Czy coś z tobą jest nie tak?

Internetowe memy i wszelkie portale powiedzą, że nie jestem sam. Wszyscy nienawidzą poniedziałków i szkoły.

weekend w skrocie

Kończysz głupią szkołę i idziesz do pracy. To jednak nie koniec kłopotów. Nerwowo wyczekujesz tego momentu, gdy w końcu będziesz mógł podpisać swoja pierwszą umowę o pracę.

Teraz do szczęścia tylko brakuje ci kredytu, który będziesz spłacał przez 40 lat. Inaczej domu nie da się kupić w tym kraju.

Udało się. Teraz możesz żyć jak cała reszta ludzi.  Nie jesteś fotografem i nigdy nie miałeś/aś takiego marzenia, ale nie zaszkodzi jeszcze jeden kredyt na lustrzankę aby pochwalić się znajomym. Przydałaby się jeszcze plazma i nowy smartphone. W końcu to jest bogactwo i oznaka życiowego sukcesu czyż nie?

Pasywa ,a nie aktywa.

Wszystko potwierdza słuszność twoich wyborów. Telewizja, znajomi, obrazki w Internecie. Tylko dlaczego ten frajer zarabia 3 razy więcej niż ty.

Wszystko jest okej. To nie twoja wina. To wina Tuska, jak i  jakiekolwiek rządku “X”.

Podoba ci się ten wpis, nie martw się zdradzę ci też inne przepisy na szczęście.

Przepis na szczęście

Zapomnij o książkach o samorealizacji. Zdradzę ci prawdziwy sekret życia.

Jeśli czujesz się niepewnie lub czujesz brak satysfakcji ze swojego obecnego życia, musisz tylko sprawić aby wszystkie osoby wokół ciebie czuły się jeszcze gorzej.

Welcome to NHR

Czy to niepiękne? W tym kraju nikt nie może być szczęśliwy, a jedyną miarą szczęścia jest wielkość twojego nieszczęścia wobec twoich znajomych.

Widzisz ta moja koleżanka ma już 30 lat i wciąż nie znalazła męża. Co za frajerka.

Dobrze zapamiętaj to. Człowiek może być szczęśliwy tylko, gdy wszyscy wokół są nieszczęśliwi.

Dlatego codziennie pamiętaj o rozsyłaniu negatywnych plotek na temat innych ludzi, tak jakby zależało od tego twoje życie.

Jeżeli nie masz zbyt dużo znajomych nie martw się od czego jest Internet.

Oto lista ciekawych stron, która zwiększy twoją pasję.

Świnia.pl

Kiedyś w polskim Internecie istniała  strona “świnia.pl” . Strona wręcz stworzona dla takiej szlachty jak ty.

Portal swinia.pl wsławił się w polskim Internecie tym, ze można było na nim właściwie bezkarnie obrażać inne osoby. Internauci pod różnymi pseudonimami prześcigali się wręcz w złośliwych, chamskich i obraźliwych komentarzach dotyczących wcale nie anonimowych – bo przedstawionych z imienia i nazwiska - osób.
Najgorsze było jednak to, że twórcy postanowili na chamstwie jeszcze zarabiać. „Podłożoną świnię” – tak nazywano opisy postaci - można było bowiem usunąć, ale pod warunkiem wysłania smsa! http://www.se.pl/technologie/internet/swiniapl-koniec-chamskiego-portalu-swinski-portal-zamkniety-po-protestach-internautow_272397.html

Czy to nie piękne, że mogłeś obrazić kogoś anonimowo zwracając się do niego po imieniu i nazwisku?

Kto komu nie podkłada świni w tym kraju. Dlaczego ty powinieneś być inny?

Świnia.pl już nie istnieje, ale nie martw się istnieje podobna strona tego samego rodzaju.

Wiocha.pl

Wystawianie głów swoich znajomych, których i tak nie lubisz jest niezgodne z prawem. No, chyba że zakreślimy oczy, to wtedy wszystko jest ocenzurowane.

Wiecie co, chrzanić to. Nie ma sensu kontynuować sarkastycznego tonu tego wpisu.  Nawet nie wiecie jak ciężko napisać taki toksyczny tekst.

Codziennie ludzie przeglądają różne serwisy z obrazkami i  dochodzą do tych samych wniosków. W jakim zbje… kraju żyjemy, szkoła nie ma sensu, a pracy nie ma, a jak już jest to jest ona typowo niewolnicza.

Osobiście, gdybym to ja przeglądał te wszystkie popularne serwisy prawdopodobnie popadłbym w depresję. To wszystko jest bardzo toksyczne.

Życie jest, jakie jest, ale to trochę smutne, że mamy serwisy obrazkowe, które tylko utwierdzają nas w tych negatywnych przekonaniach bez określenia jakiegokolwiek rozwiązania.

Historia Demotywatorów (nie chodzi o stronę)

Alternate TextDemotywujące ilustracje (Demotywatory) mają zniszczyć twojej moralnej siły i jak poczucie własnej wartości. Oczywiście jest to tylko żart.

Początkowo na świecie istniały ilustracje motywujące ,ale ponieważ Internet jest pełen sarkazmu i dziwnego humoru powstała  dokładna ich odwrotność. Z drugiej strony nie ma co ukrywać, że ilustracja motywujące zwykle były naiwne i zawierały banalny optymizm.image

Obecnie Demotywatory przeszły taką mutację ,że ciężko określić ich jasną definicję.

Trzeba pamiętać, że Demotywatory mają zawsze przesyłać negatywne przesłanie. Dla celów humorystycznych każdy może je przeglądać, ale oczywiście twoja podświadomość może się zadławić tymi treściami.

Nic więc dziwnego ,że większość ludzi ma już dosyć tych obrazków.

Kto wie może historia zatoczy pełne koło.

Wiocha.pl to serwis, który ma pokazywać głupotę użytkowników naszej klasy i Facebook-a. Wszystko jest w porządku, ponieważ zdjęcia są umieszczane przez tych samych ludzi z powodu swojej własnej głupoty.

Nie podoba mi się to jednak, że w sumie każdy może wsiąść np. czyjeś zdjęcie z imprezy ze ślubu lub innej okazji, gdzie ludzie celowo nie zachowują się biznesowo, czy poważnie i umieścić je na stronie.

Koleżanka przyszła w białych stringach mając czarne spodnie, co za wiocha. Widzicie jak na tym zdjęciu ślubnym czyjaś ciotka ma głupią minę. Wiocha co nie.

Dzięki Bogu sami użytkownicy serwisu rozumieją, że sama idea “wiochy.pl” nie jest całkiem taka szczytna. Pojawiają się obrazki drogowców (tylko same samochody)  i polityków…może to jest w porządku, a skąd ja mam to wiedzieć.

Zabawa w mścicieli sprawiedliwości jest fajna, dopóki nie dotknie kogoś osobiście. To jest dosyć ciekawy problem, ponieważ ludzie chcą walczyć z systemem, a nie z ludźmi, którzy czasami po prostu wykonują swoją pracę.  Nie ma poprawnej odpowiedzi na to pytanie, a ja chcę tylko zwrócić uwagę na to, że oglądanie non stop pewnych serwisów internetowych dobrze nie wpłynie na twoje samopoczucie.

Kwejki

Na koniec serwis, który sam przeglądam na moim telefonie w drodze do pracy i z powrotem. Jak każdy serwis tego typu, mamy tutaj śmieszne i głupie obrazki.

Oczywiście na kwejku można znaleźć dowody na to, że w porządku jest nie mieć żadnych ambicji i żadnych wymagań wobec siebie. Szkoła mówi nam, co musimy umieć i tak dalej,e w końcu to my sami musimy stawiać sobie własne cele i wymagania.  Bez nich nie pisałbym tego bloga i w sumie nie miałbym spokojnego życia niezgodnego z polskimi memami.

zainteresowaniauwielbiam

Kwejk więc oprócz standardowej treści zawiera w sobie wyśmiewanie się z nauki, gloryfikacje unikania pracy i robienia wszystkiego byle jak.

To nie jest porządku.

Moim zdaniem “kwejk” zyskał popularność, ponieważ zawiera on bardziej pozytywnej treści niż Demotywatory. Jak widać ludzie lubią koty ,ale niekoniecznie niekończące się wywody ludzi o tym, jaka jest zła sytuacja.

Facebook

imageFacebook stał się doskonałym narzędziem pokazującym ciebie od najgorszej strony.

Ktoś pomyślałby, że może ludzie nie będą zachowywać się tak złośliwie, gdyż konta są podpisane ich imieniem i nazwiskiem. Niestety tak nie jest.

O ile kłótnia w prawdziwym życiu nie ma prawie żadnej wartości, gdyż pamięć ludzka nie jest wieczna, to w Internecie jest to zupełnie inna skala, gdyż pamięć cyfrowa jest nieśmiertelna. Dlatego nigdy nie komentuj czegoś swoim kontem Facebook-owym.

Facebook jest w sumie jak rzeczywisty świat i fakt ,że jesteś przed komputerem niczego już nie zmienia.

Facebook

Obrazek powyżej pokazuje zbanowaną aplikację reklamującą grę Hitman.  Aplikacja pozwala wybrać znajomego i nazwanie go wybranym przekleństwem.

Podsumowanie

Wiem, że to co przeczytałeś mogło się tobie nie spodobać. Język nienawiści istniał zawsze. Jednak moim zdaniem warto na chwilę oderwać się od tych szkodliwych obrazków w Internecie. Jest to dobra forma rozrywki, ale na dłuższą metę nie warto traktować tego wszystkiego tak poważnie.

Nikt nie urodził się wczoraj. A być może ta cała toksyczna otoczka będzie sabotować twoje życie, gdy w końcu odniesiesz sukces.

Rzeczywistość jest zależna od naszej percepcji. Dlatego życzę tobie czytelniku zaznania innych perspektyw gdzie świat nie jest toksyczny ,a ludzie rzeczywiście mogą wzajemnie sobie pomagać w imieniu wyższego dobra. Takie światy istnieją.

Kto wie, może ciężką pracą osiągniesz sukcesu, mimo iż cały świat i memy internetowe mówił ci co innego.

Pozbądź się tej patologii w myśleniu, które nie przybliża cię do zarabiania pieniędzy.

Powodzenia! Aby spełnić swoje marzenie najpierw musisz je mieć. Uśmiech