ImBatchNarzędzie NR.5Wprowadzam kolejne wielkie zmiany na bloga. Te zmiany są związane z dużą ilością obrazków i ilustracji. Wprowadzenie tych zmian ręcznie byłoby katorgą i stratą czasu. Dlatego postanowiłem się zastanowić jak prawdziwy programista jak ten proces zautomatyzować i to szybko.

Potrzebny był mi jakiś automatyczny przetwornik/transformat dużej ilości obrazków, który jeszcze byłby darmowy.

Po pół godzinne szukania różnych rozwiązań jedyne co zmalałem pod swoje kryteria to plugin do Paint.NET, który obecnie nie działa oraz program ImBatch.

ImBatch co prawda nie ma wszystkiego co porządny grafik by chciał, ale moim zdaniem i tak jest to lepsze rozwiązanie niż instalowanie PhotoShop-a i uczenie się jego skryptów.

Program ImBatch wygląda tak. Interfejs jest prosty. Po jednej strony masz swoją grupę obrazków, a po drugiej deklarujesz grupę akcji, które mają zostać wykonane na tej kolekcji.

image

Na przykładzie powyżej zmieniam rozmiar obrazu i go zapisuje, a potem cofam do oryginału i znowu zmieniam rozmiar obrazu i znowu go zapisuje tylko tym razem do innego folderu.

Oprócz tego jestem wstanie zmienić kolor ikonom, które stosuje na swoim blogu.

image

Jestem też wstanie zmienić kolor alpha na inny kolor.

image

Dla tych opcji używam obecnie ImBatch. Istnieje oczywiście dużo więcej sposobów na modyfikację

aaaaaaaaaaaa

Jedynie czego mi brakuje to możliwość rozszerzania obszaru obrazu, a nie jego zawartości. O dziwo istnieje opcja skracania obszaru obrazu, czyli jego wycinanie. Gdybym jeszcze to mógłbym zrobić to byłby to dla mnie idealny program.