CF 2

Ilustracja narysowana specjalnie na konferencje ITAD 2011 w Białej Podlaskiej.
W sumie to ta ilustracja pełniła formę prośby o organizację tego zdarzenia.
Był to wrzesień 2010 roku, czyli rok temu.
 
 
 
 
I want-Final4-01
 
Była to też moja pierwsza ilustracja narysowana w Illustratorze CS5. Jest ona narysowana wektorowo więc została też zaimportowana jako kod XAML do prezentacji o Silverlight-cie.
Potęga Expression Blend 4.0.
 
image
 
Jak widać ilustracja okazała się pomocna ponieważ pozwoliła mi określić ogólną kolorystkę tej aplikacji/prezentacji. Prezentacje można obejrzeć  tutaj jest ona zrobiona w 100% w Silverlight-cie.
Ilustracja  też miała swoje pięć minut w projektorze.
 
Kon_01
 
Co obrazuje ta ilustracja. Każdy zna amerykański plakat “i want You” . Tutaj mam jednak żołnierza rosyjskiego z okresu pierwszej wojny światowej (jeśli się nie mylę). Plakat więc jest kontrowersyjny i trochę komunistyczny.(Edit 2013-04-10)
 
Była to moja pierwsza ilustracja ,więc pomysł ten musiał na czymś bazować. Rysunek bazuje na pikselowej ilustracji z gry Cannon Fodder 2, która prosi o dysk numer 2 (pamiętacie dyskietki 1.44 MB). Oryginał wygląda  tak.
 
I wa2nt-01
 
Widać podobieństwo ,ale rysunek nie jest identyczny. Podczas odrysowania nie korzystałem z żadnych pomocy ilustratora jak Live-Trace. W końcu to była moja pierwsza ilustracja. Rysunek został narysowany za pomocą tylko dwóch funkcji Illustratora CS5: ścieżki i pędzla. Naprawdę nie kłamie przy pierwszym uruchomieniu chciałem od razu narysować coś fajnego.
 
Taka mała rzecz a cieszy po latach. Marzenia można spełnić.
 
Edit: 2013-04-10
 
W końcu udało mi się określić oryginale źródło tego plakatu, gdyż oczywiście twórcy gry Cannon Fodder  go nie wymyślili. Oryginalny plakat miał zachęcić młodych brytyjskich mężczyzn do wstąpienia do wojska w trakcie pierwszej wojny światowej. Ten sam plakat później doczekał się swojego amerykańskiego odpowiednika, który jest bardziej znany.
 
asasasbritish_kitchener_59231-world-war-i-uncle-sam-granger