DriverNie korzystam na co dzień   z Androida i nie jestem jego szczególnym fanem. Prawdopodobnie wynika to z modelu programistycznego, który mnie irytuje.Niestety ,ale od czasu do czasu muszę coś na te urządzenie napisać.

Do testowania aplikacji otrzymałem jakieś nieokreślony chiński model telefonu więc mnie nie dziwi ,że Windows domyślnie wie co to jest ,ale nie może nic z tym zrobić dalej.

MT65xx Android Phone

Mój laptop jest dosyć szybki więc emulator Androida nie działa jeszcze jak cegła ,ale ciężko testować specyficzne funkcje na emulatorze.

image

Co zrobić aby zmutowany telefon z Androidem był widoczny dla Windowsa, gdy domyślni sterownik od Google nie działa.

Oczywiście jest sposób. Wczoraj jednak straciłem 4 godziny na szukanie tego rozwiązania ponownie, ponieważ przesiadłem z Windows 7 na Windows 8 i utraciłem bezpowrotnie pewne ustawienia.

Dlatego pomyślałem sobie czemu nie zrobię o tym wpisu. Sam Android mnie tak denerwuje ,że szukanie sterowników jest niepotrzebnym dolewaniem oliwy do ognia.

Program PDANet na szczęście pozwalana na uniwersalną komunikacje  pomiędzy nieokreślonym sprzętem Android a Windows-em. Program oferuje dużo więcej ,ale na razie interesuje nas tylko połączenie.

http://www.junefabrics.com/android/download.php

Po instalacji odłączamy nasz telefon z Androidem i wybieramy typ telefonu. Ja sam nie wiem co to za telefon (chiński mutant) więc bezpiecznie wybrałem “Others”.

Android_sterowniki

Działam na Windows 8 więc oczywiście otrzymałem komunikat o niebezpieczeństwie wynikającego z tego ,że sterownik nie może być zweryfikowany. Ignorujemy to ostrzeżenie.

Android_sterowniki_02

Później postępujemy zgodnie z instrukcją. Upewniamy się czy w ustawieniach telefonu Android “USB Debugging” jest włączone. (Setting –> Developer Options –> Settings –> Applications –> Development)

Podłączamy nasz telefon do portu USB.

Android_sterowniki_03

Instalujemy sterowniki.

Android_sterowniki_04

Oglądamy magiczny komunikat mówiący o postępie i…

Android_sterowniki_05

…skończone.

Android_sterowniki_06

Teraz w Eclipse widzę telefon z Androidem i aplikacje mogą być na nim testowane.

Android_sterowniki_09

Program PdaNet oferuje wiele ciekawych opcji, ale szczerze ja jestem szczęśliwy, że  w końcu rozwiązałem  problem z samym połączeniem.

WP_000320