Wyższe

Nigdy na tym się nie zastanawiałem. Czy inżynier , to już wykształcenie wyższe?.

Normalnie nie  miałbym problemu, ale wypełniając ankiety o pracę w polu wykształcenie nie ma pola inżynier.

To nie są żarty spotkałem się z taką ankietą już dwa razy. Nie wypełniałem jej też dla byle jakiej firmy,


Teraz mam problem. Logicznie myśląc magister to wykształcenie wyższe - magister nie równa się stopniowi inżyniera - czyli inżynier nie jest wykształceniem wyższym. Jak na razie nie mam problemów z takim rozumowaniem.

Czy licencjat równa się tytułowi inżyniera? Logicznie myśląc uzyskanie tytułu inżyniera wymaga dłuższej nauki więc - inżynier nie równa się licencjatowi.

Nie zapominajmy też o tym ,że po skończeniu studiów inżynierskich  mam prawo przed swoim nazwiskiem dopisywać tytuł (inż.). Licencjat nie oferuje żadnych tytułów do swojego nazwiska.

W takim razie, jakie pole mam zaznaczyć w tej ankiecie?

Na pewno ktoś wcześniej miał ten sam problem więc dlaczego nie użyć POTĘGI WYSZUKIWARKI GOOGLE.

Oczywiście w Internecie jest taka dezinformacja ,że przez chwile myślałem ,że licencjat to wyższe wykształcenie.  Jak się później okazało jest to wykształcenie wyższe niepełne. Co to znaczy niepełne nie jestem humanistą i raczej nigdy nie będę miał licencjata ,ale brzmi to dziwnie. Albo mamy stopień wyższy, albo nie.  Jeśli zjem coś to będę pełny.

Te całe "niepełne" nie jest żadną oficjalną definicją. Wystarczy zobaczyć definicje stopnia inżyniera i licencjata* na Wikipedii.

Równie dobrze mogę powiedzieć ,że skoro mgr to pełne wykształcenie wyższe to mgr , inż. to wykształcenie wyższe 1 i pół. Nie ma to sensu.

Pokazuje to jednak kolejny problem w ankiecie, ponieważ do wykształcenia wyższego można zaliczyć licencjat.

Moim zdaniem to poważna sprawa i jeśli trafiłeś do tego wpisu poprzez Google, to na pewno widziałeś takie pomocne tematy na forach jak...

  

 

 

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3893473

Ten temat jest bardziej na poziomie.
http://www.grupy.egospodarka.pl/czy-inzynier-to-juz-wyksztalcenie-wyzsze,t,114660,8.html

Osobiście w ankiecie zaznaczyłem wykształcenie wyższe. Inżynier to nie licencjat.

Tytuły są w porządku, ale przez takie ankiety zadałem sobie  dużo niepotrzebnych pytań. Czy mgr i mgr inż.reprezentują ten sam poziom?, czy licencjat i inżynier to to samo?, pomimo iż studiuje się  semestr dłużej.