BlackScreen Zainstalowałeś OBS. Chcesz udostępnić swój monitor poprzez "Display Capture" i masz czarny ekran. O co chodzi? Jak to naprawić?

Do mnie też ten problem wrócił, gdy zainstalowałem system Windows 10 od nowa. Swoją drogą wszystkie pluginy z OBS zachowałem, ponieważ zrobiłem bezpośrednią kopię całego programu 

Z czego ten problem z czarny ekranem wynika. Dotycz on użytkowników, którzy mają 2 karty graficzne, które są zintegrowane. Jedna z nich zajmuje się grami/programami druga twoim pulpitem w systemie Windows.

OBS, gdy chce rzutować ekran, to korzysta ze złej karty graficznej. Trzeba powiedzieć OBS, aby korzystał z kart graficznej odpowiedzialnej za pulpit/ekran twojego komputera.

Przejdźmy więc do rozwiązania

Problem z OBS czarny ekran

Na pulpicie kliknij  prawym przyciskiem myszki i wybierz ustawienia ekranu.

Ustawienia ekranu na pulpicie

Potem z tego okna twoich monitorów znajdź na samym dole "Ustawienia grafiki".

Ustawienia grafiki w oknie ekran Windows 10

W tym oknie naciśnij przycisk przegląd.

Ustawienia grafiki więcej opcji Windows 10

Znajdź swój program OBS

Szukamy programu OBS

Teraz gdy masz na liście program OBS to wciśnij przycisk "Opcję".

OBS Studio wciśnij przycisk przegląd

W preferencjach dotyczącej grafiki wybierz opcję "oszczędzania energii" albo wybierz kartę graficzną, która odpowiada za ekran/pulpit.

Preferencje grafiki oszczędzanie energii

To wszystko. Jednak gdybyś chciał udostępniać tylko ekran swojej przeglądarki i wtedy masz czarny ekran to wtedy w tej chromo-podobnej przeglądarce musisz wyłączyć opcję "Use hardware acceleration when available" 

Use hardware acceleration when available Google Chrome