4Developers 4Developers konferencja, na której miałem okazje być dwa razy jako uczestnik teraz dla mnie osiągnęła nowy wymiar. W lutym stwierdziłem, a co tam zgłoszę pomysł na prelekcję i przynajmniej spróbuje. Nie przypuszczałem jednak, że uda mi się przejść przez proces weryfikacji . W końcu zrobiłem wszystko na ostatnią chwilę.

4Developers nie zmieniło się przez lata. Jednak już na start widziałem mega poprawę w organizacji. Gdy jednak pojawiłem się w budynku zobaczyłem, że dumne panie, które ogarniały bardzo dobrze pojawiający się tłum z biletami.

Pierwszy raz na 4Developers nie stałem w kolejce. Co więcej, udało mi się zarejestrować pomimo tego, że zapomniałem o wydrukowaniu biletu.

4Developers stoisko

Myślę, że każdy uczestnik tej konferencji miał swój styl uczestnictwa na tej konferencji . Ja postanowiłem na wzór swojego działania w Warszawski Dniach Informatyki kręcić się po korytarzach i poznawać nowe, jak i znane mi już twarze.

Studenci z Białegostoku widzę, że zmienili się na lepsze przez te lata. Trochę tęsknie za Białymstokiem. Brakuje mi konferencji w tym mieście.

Oto relacja Adam Skibickiego na jego blogu : https://programowanienaostro.pl/2018/04/10/4developers-2018/

Adam Skibicki 4Developers i Cezary Walenciuk

Spotkałem też starego znajomego „Tomasza Kota”, który obecnie prowadzi grupę .NET w Katowicach . Zaklepałem sobie termin na prelekcję w maju.

Od innego prelegenta dostałem cenne rady na temat tego, jak przygotować się do maratonu.

Rozmawiałem średnio z jedną grupką co dwadzieścia minut.

Jak przemawiać jako programista . Co jest najważniejsze?

Jeśli chodzi o moją prelekcję "Jak przemawiać jako programista? Co jest najważniejsze?".

Sala była pełna więc trafiłem z tematem i tytułem. 

Jak na prelekcję nieprogramistyczną też udało mi się zaistnieć na Twitterze . Dobrze sobie przypomnieć od czasu do czasu, dlaczego mam tam konto.

Cezary Walenciuk

Gdy nastała godzina 17 i uświadomiłem sobie, że konferencja się kończy zrobiło mi się smutno. Takie dni nie występują często.

To, że wydarzenie było dla mnie takie przyjemne nie wynikało jednak z mojej prelekcji czy innych prelegentów .  Same rozmowy z osobami dały mi kopa by pracować dalej .

Dobrze będzie zgłosić kolejną prelekcję na 4Developers za rok.

FireTalk

Byłem na jednej prelekcji na całym wydarzeniu. Fart chciał, że po prelekcji Cezary Woszczyka byłem we właściwym miejscu we właściwym czasie. Chodzenie po korytarzach i odwaga popłaca.

Warto przemawiać i pokonywać swoje słabości. Jeszcze 4 lata temu nie miałbym odwagi podchodzić do każdej osoby i ją zagadywać, a teraz – nawet bez wcześniejszego przygotowania gadam z sensem w wywiadzie dla FireTalk.

Wrażenia innych z konferencji 4Developers:

https://matipl.pl/2018/04/13/4developers-2018-podsumowanie/

https://www.benedykt.net/4developers/

http://blog.blazestudio.pl/4developers-2018-po-raz-pierwszy/