Kurs Angular JS 1.X

AngularCzęść NR.1Od 2010 roku dużo się zmieniło. Kod serwerowy nie powinien operować widokiem, powinien tylko dostarczać informacji. Zapomnij o klasycznym ASP.NET i jego kontrolkach jak UpdatePanel. Tak się nie powinno programować.

JavaScript nie jest takim strasznym językiem, jakim go niektórzy malują. Obecnie istnieje wiele frameworków JavaScript, które ułatwiają pracę nad stronami pisanymi w stylu single page application.

WywołanieCzęść NR.3Witam w trzeciej części kursu o Angular 1.X. Poprzednim razem omówiliśmy kontrolery. Postanowiłem też dodać informacje o tym, do jakiej wersji ten kurs się odwołuje. Wersja Angular 2.0 jeszcze się nie pojawiła, ale twórcy tej wersji wywracają wszystko do góry nogami.

Przykładowo: nie będzie w niej kontrolerów.

Oficjalnie twórcy, mimo wszystko radzą używać obecnej wersji. Twórcy też wierzą, że 1.X. jest nadal dobra i nie ma potrzeby aktualizować jej do wersji 2.0, gdy będzie to możliwe. Taką informację otrzymałem od autora książki o Angular, na spotkaniu WODNUG.

Przejdźmy do naszego kursu.

Wiemy już czym są kontrolery i jakie funkcje spełniają. Przejdźmy do wywołań HTTP.

ModułCzęść NR.4Nasz kontroler “MainController” żyje obecnie wewnątrz globalnej przestrzeni nazwy. To jest raczej złym pomysłem. Kiedy budujesz swoją aplikację z Angular to nie chcesz tego robić.

Jeśli spojrzysz na inne aplikacje zbudowane przy użyciu Angular zauważysz, że żaden z kontrolerów nie jest w globalnej przestrzeni nazw.

DyrektywyCzęść NR.5Czego nauczyliśmy się do tej pory?

Wiemy, że jeśli chcemy, aby jakieś dane pojawiły się na stronie, musimy użyć parametru $scope.

Do parametru $scope umieszczamy nasz model.



<script>
var MainController = function ($scope) {

    $scope.mytext = "Angular JS Rulez";

}
</script>

Model nie dotyka HTML.

DyreCzęść NR.6

Witam w kolejnym wpisie kursu Angular JS 1.X. Kurs zbliża się już do końca. Jeszcze dwa wpisy plus ten i wstęp do Angulara uznaję za zakończony.

Jest to ostatni wpis na temat dyrektyw Angular. Jest ich sporo więcej, ale nie omówię ich tutaj wszystkich.

Jedną z omawianych dyrektyw w tym wpisie jest ng-repeat.

Sprawdza się ona znakomicie przy wyświetlaniu kolekcji elementów.

Wszystkie Kategorie